Teleteksti
Jetë

S’ka më pritje, vaksina e Pfizerit mund të miratohet këtë ditë

s’ka-me-pritje,-vaksina-e-pfizerit-mund-te-miratohet-kete-dite

Vaksina e Pfizerit mund të miratohet javën e ardhshme.

Vaksina e Pfizerit mund të marrë aprovimin nga Britania e Madhe për autorizimin e saj. Këto deklarime janë bërë nga burime qeveritare, ku Reuters shkruan se rregullatorët britanikë janë gati të aprovojnë vaksinën anti-covid të shpikur nga Pfizer Inc dhe BioNTech. Kjo mund të bëhet edhe para SHBA-ve.

Britania ka kërkuar gjatë javës së kaluar rregullatorin e saj mjekësor, MHRA, që të vlerësojë përshtatshmërinë e vaksinës anti-covid, transmeton KOHA.

Ajo ka urdhëruar 40 milionë doza dhe pret që të ketë 10 milionë, të mjaftueshme për t’i mbrojtur pesë milionë. Këto priten të jenë të disponueshme nëse rregullatorët e aprovojnë atë.

Loading...

Tjera nga rubrika

Një familje vdes komplet pas infektimit me COVID 19, shpëton vetëm foshnja

Teleteksti

Covid-19/ Studimi i ri thotë se ky grup gjaku është më i mbrojtur se të tjerët

Teleteksti

Lajme aspak të mira nga studimi i ri rreth Covid-19

Teleteksti

Vullnetarët tregojnë efektet anësore, pasi morën vaksinën Moderna dhe Pfizer

Teleteksti

Kjo i pret pacientët e shëruar nga Covid-19!

Teleteksti

Kina goditet nga norovirusi, pas koronavirusit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë