Teleteksti
Sport

Turqi – futbollistët ndalin lojën, bëjnë iftar e më pas e vazhdojnë

Në takimin e Superligës turke mes Giresunspor dhe Keciorengucu ka ndodhur një ngjarje interesant, transmeton Gazeta Sinjali.

Teksa po luhej minuta e 10-të e takimit, dy skuadrat ndalën lojën për të bërë iftar duke qenë se sot ishte dita e parë e muajit të shenjtë të fesë islame, muaji i ramazanit.

Të dy skuadrat bën iftar, e pastaj e vazhduan lojën ku triumfuan vendasit me rezultatin 2-1.

May be an image of one or more people
May be an image of 1 person and standing
May be an image of 1 person and playing a sport

/Gazeta Sinjali Sporti/

Loading...

Tjera nga rubrika

Man City e feston titullin me një rekord në Premierligë

Teleteksti

Low së shpejti pritet ta marrë drejtimin e skuadrës së madhe turke

Teleteksti

Real Madridi po përgatit një ofertë për Lautaro Martinezin

Teleteksti

Aguero zyrtarizon kalimin tek Barcelona pas finales së Champions Leagues

Teleteksti

Lewandowski nuk e lëshon kësaj radhe ‘Këpucën e Artë’

Teleteksti

Lingard zgjidhet lojtari më i mirë i muajit në Premierligë, Steve Bruce merr çmimin e trajnerit të muajit

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë