Teleteksti
Sport

UEFA me vendim të papritur për kampionatet!

uefa-me-vendim-te-papritur-per-kampionatet!

Koronavirusi e ka rrezikuar ecurinë e kampionateve në gjithë botën këtë sezon.

Vënia në dyshim e sezonit 2019/20 tani thuhet se është ‘jashtë tavolinës’ së diskutimit, me UEFA-në dhe ligat evropiane që angazhohen për të përfunduar sezonin aktual.

Loading...

I gjithë futbolli në të gjithë Evropën është pezulluar për shkak të pandemisë koronavirus, dhe pasiguria do të vazhdojë edhe kur do të rifillojë edicioni.

Por tani duket se ka një pamje mbizotëruese që ky sezon duhet të përfundojë para fillimit të radhës që madje mund të shihte finalen e Ligës së Kampionëve të luhet pas dyerve të mbyllura, sipas Independent, transmeton lajmi.

Vendimi pritet të zyrtarizohet pas pak edhe nga UEFA, e cila sot mban video-konferencë me 55 anëtarët e shoqatës së futbollit.

Organizata e futbollit evropian është e determinuar për ta përmbyllur këtë sezon me çfarëdo kosto.

Loading...

Tjera nga rubrika

Gjiganti anglez heq dorë nga transferimi i Coutinhos

Teleteksti

Pronarët e Milanit janë zhgënjyer nga Maldini, këto janë dy arsye kryesore

Teleteksti

Liverpool e rrëmben yllin e madh nga Barcelona

Teleteksti

Caktohen datat për ndeshjet Juventus-Milan dhe Inter-Napoli

Teleteksti

Çka po ndodh me Milot Rashicën, ja me çfarë note u vlerësua për paraqitjen kundër Eintracht Frankfurt.

Teleteksti

Werderi i Rashicës fundoset nga Frankfurti, mbijetesa në Bundesligë gjithnjë e më e paarritshme

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë