Teleteksti
Lajme

Vajza e Nekibe Kelmendit i dërgoi mesazh Osmanit, ajo e lexona atë në Kuvend

vajza-e-nekibe-kelmendit-i-dergoi-mesazh-osmanit,-ajo-e-lexona-ate-ne-kuvend

Vjosa Osmani ka lexuar në Kuvend, mesazhin që i ka dërguar vajza e Nekibe Kelmendit.

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani ka thënë se Nekibe Kelmendi ka qenë gjithmonë shembull për të.

Loading...

Duke folur për ish nënkryetaren e LDK-së, Osmani tha se e e pati shembull, se e ka njohur mirë dhe e ka pas përkrahjen e saj gjithnjë.

Ajo tha se sot mori një mesazh nga vajza e Nekibe Kelmendit, Kosovare Kelmendi që edhe është lutur të lexohet ai mesazh, raporton Indeksonline.

“Kosovare Kelmendi thotë:

Me shpirt me mendje e me lutje jam em juve sikurse e mbarë Kosova, por mos e votoni mocionin, mos na detyroni t’i lëmë edhe varret e të ikim nga ky vend, sepse po u vra sot shpresa mua vetëm emri do të më mbetet Kosovare, sepse Kosovë të andrrave e të luftës të prindërve të mi më nuk do të ketë”, përfundoi ajo.

Loading...

Tjera nga rubrika

I rëndohet gjendja shëndëetësore pacientes me koronavirus në QKUK, mjekët s’e dinë se si është infektuar

Teleteksti.com

Hoti godet Kurtin: Nuk të lanë konspiracionet të gjykoshë arsyeshëm- aleatët do të na përkrahnin për reciprocitetin

Teleteksti.com

Kurti merr përkrhaje nga Gjermania për heqjen e taksës, kërkojnë rifillimin e dialogut të udhëhequr nga BE

Teleteksti.com

Nënkryetari i PDK-së e quan hipokrizi të kërkohet zgjedhje gjatë pandemisë

Teleteksti.com

Gjuriq flet pas heqjes së taksës: Serbia nuk po i bllokon kamionët, këtë po e bën Kosova

Teleteksti.com

Ndryshon moti, kështu do të jenë temperaturat gjatë pesë ditëve të ardhshme

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë