Teleteksti
Lajme

Vdes ish-peshkopi i Kishës ortodokse serbe

vdes-ish-peshkopi-i-kishes-ortodokse-serbe

Vdes ish-peshkopi i Kishës ortodokse serbe, Artemije.

Ish-peshkopi i njohur i Kishës ortodokse serbe, Artemije Radosavljević, raportohet se ka vdekur.

Mediat serbe si Tanjug, shkruajnë se ai ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Artemije, ka vdekur në moshën 85-vjeçare, ndërsa kishte shërbyer si peshkop në ish-dioqezën Rashka në Prizren nga 1991 deri në vitin 2010.

Ai ishte shkarkuar nga posti nën akuzat për keqmenaxhim financiar dhe shpërdorim posti.

Loading...

Tjera nga rubrika

Këto lagje të Prishtinës mund të mbesin pa ujë

Teleteksti.com

Nëna e Ramush Haradinajt shtrihet në spital, kjo është arsyeja

Teleteksti.com

Thaçi dhe të tjerët në paraburgimin e Hagës nuk mund të vizitohen nga familjarët

Teleteksti.com

Selmanaj të trajtohet njëjtë si Jabllanoviqi, kjo është kërkesa e deputetet së VV-së

Teleteksti.com

Kosova furnizohet me pajisje mjekësore për menaxhimin e koronavirusit

Teleteksti.com

Hoti: Këngëtari Ismet Peja ka hyrë në historinë artistike të Kosovës

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë