Teleteksti
Teleteksti TV

Vdes në moshën 94-vjeçare babai i miliarderit Bill Gates

vdes-ne-moshen-94-vjecare-babai-i-miliarderit-bill-gates

Në njoftimin e familjes thuhet se avokati, filantropi dhe veterani i ushtrisë amerikane vdiq të hënën në shtëpinë e tij në Uashington pasi vuante nga sëmundja e Alzheimerit.

William u vlerësua për përkushtimin e tij të madh për barazinë ekonomike dhe shoqërore, duke theksuar se ai ishte përgjegjës për përpjekjet e para të fondacionit “Bill & Melinda Gates” për përmirësimin e shëndetit të njerëzve në mbarë botën, shkruan Daily Mail, transmeton Gazeta Express.

“Urtësia, zemërgjerësia, dhembshuria dhe përulësia e babait tim patën një ndikim të madh te njerëzit përreth botës”, shkroi Bill Gates në një letër kushtuar prindit të ndjerë.

Tjera nga rubrika

Edicioni i iPhone 12 Pro Space Odyssey me një çmim prej afro 6 mijë eurosh

Teleteksti

Lamborghini Urus me një pamje krejtësisht tjetër, po lë “gojëhapur” të gjithë

Teleteksti

Aksident në vlerë prej dy milionë eurosh: Si i goditi treni këto vetura

Teleteksti

Shenja në iOS 14 që tregon nëse dikush po iu përgjon

Teleteksti

Donald Trump ndalon shkarkimin e TikTok-ut për amerikanët

Teleteksti

Këto 6 “simptoma” tregojnë se vetura juaj ka nevojë urgjente për një mekanik

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë