Teleteksti
Sport

Vedat Muriqin, debuton për Lazion kundër Sampdorias

vedat-muriqin,-debuton-per-lazion-kunder-sampdorias

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi pritet të debutojë për Lazion në fundjavë në Serie A.

Skuadra nga kryeqyteti italian, do të udhëtojë drejt Gjenovës, për t’u takuar me Sampdorian në kuadër të xhiros së katërt.

Muriqi që sot (e enjte) është prezantuar si lojtar i Lazios, do të bëjë debutimin të shtunën, pasi te skuadra e Simone Inzaghit do të mungojë Ciro Immobile.

Mediet në Itali parashikojnë debutimin e Muriqit ndaj Sampdorias.

Loading...

Sulmuesi i Kosovës do të luaj përkrah Correa në sulmin e Lazios.

Formacioni i Lazios kundër Sampdoria: Strakosha, Patric, Parolo, Acerbi, Anderson, Savic, Leiva, Alberto, Fares, Muriqi dhe Correa.

Tjera nga rubrika

Samir Ujkani reagon pas paraqitjeve të fundit të Kombëtares

Teleteksti

Barcelona merr këtë vendim për Messin

Teleteksti

Inter i shqetësuar për lëndimin e Sanchez

Teleteksti

Aro Muric vjen me mesazh pas superparaqitjes së tij në Greqi

Teleteksti

Maldini në aksion, në janar do ta sjell talentin e madh të mesfushës

Teleteksti

Bomba e mbrëmjes: Reali do mbrapsht Theo Hernandez, po e përgatit ofertën për Milanin

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë

Vedat Muriqin, debuton për Lazion kundër Sampdorias

nga Teleteksti koha e leximit: <1 min