Teleteksti
Sport

Vedat Muriqit ia prish planet koronavirusi

vedat-muriqit-ia-prish-planet-koronavirusi

Koronavirusi ia prish planet Vedat Muriqit.

Sulmuesi i rrezikshëm kosovar planifikonte të transferohej në një klub të madh gjatë verës që vjen, por COVID-19 ia ka prishur çdo plan

Loading...

Koronavirusi ia ka prishur planet Vedat Muriqit, shkruan Gazeta Express.

Sulmuesi kosovar po shkëlqente këtë sezon në fanellën e Fenerbahçes dhe klubet e mëdha evropiane ia kishin vënë syrin atij.

Edhe pse kishte rënie të formës në ndeshjet e fundit, sezoni i përfaqësuesit kosovar deri tash ishte i shkëlqyeshëm.
Muriqi i ka realizuar 15 gola dhe i ka dhuruar 6 asistime në 28 ndeshje të zhvilluara deri tash këtë edicion.

Kjo ka bërë që klubet si Tottenhami e Manchester Unitedi t’ia vënin syrin atij, por interesim për të kanë shfaqur edhe klubet tjera angleze si Newcastle United, Leicester City, Burnley dhe Brighton.

Megjithatë, virusi COVID-19 e paralizoi tërësisht futbollin, duke ia prishur edhe prizrenasit ëndrrën për t’u transferuar në një klub më të madh.

Drejtuesit e klubit nga Stambolli janë të ndarë në mendime: një pjesë e tyre thonë se lojtari duhet të shitet gjatë verës.

E të tjerët thonë se Muriqi nuk e ka arritur ende vlerën reale, duke preferuar të pritet edhe një vit para se të shitet.

Vlera aktuale e Muriqit thuhet të jetë 20 milionë euro, ndërsa gjatë janarit Fenerbahçe e vlerësonte atë 35 milionë.

Pas shpërthimit me Rizesporin, 25 vjeçari po impresionon edhe me Fenerbahçen.

Ai është po ashtu lojtar mjaft i rëndësishëm në Përfaqësuesen e Kosovës.

Loading...

Tjera nga rubrika

‘Goditje’ e madhe për Real Madridin, refuzohet nga trajneri i njohur

Teleteksti

Arrihet marrëveshja, Rangnick tek Milan, largohet nga San Siro legjenda e klubit

Teleteksti

Ndeshja ‘jetë a vdekje’ e Werder Bremen, Milot Rashica starton nga fillimi

Teleteksti

Pioli frikëson Juventusin, kjo ju pret në ndeshjen kundër Milanit

Teleteksti

Mungon vetëm zyrtarizimi, Allegri po e merr drejtimin e gjigantit evropian

Teleteksti

Milan nuk heq dorë, po synon transferimin e mbrojtësit 60 milionësh

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë