Teleteksti
Teleteksti TV

Vendimi për të mbyllur llogarinë e Trump nga Facebook do të rishqyrtohet me 5 maj

vendimi-per-te-mbyllur-llogarine-e-trump-nga-facebook-do-te-rishqyrtohet-me-5-maj

Presidenti i mëparshëm i SHBA Donald Trump është suspenduar nga rrjetet sociale disa muaj më parë për shkak që nxiti trazirat e 6 janarit në sentat, shkruan lajmi.net.

Mirëpo Facebook do të rishqyrtoj suspendimin e llogarisë së tij nesër, dhe do të vendos se a do të mbyllet llogaria e tij plotësisht apo do të rikthehet.

Trump me vite të tëra ka shkelur rregulloret e platformave sociale, mirëpo ato janë penalizuar lehtësisht ose fare, për këtë arsye këtë herë u morën masa më të denja.

Facebook dhe Instagram thanë se llogaritë e tij do të mbyllen të paktën deri në fund të presidencës së tij, dhe tani kanë vendosur një panel që do të marr vendimin për llogarinë e ij.

Loading...

Facebook është kritikuar shumë për paaftësinë e tyre për të reaguar shpejtë dhe me efikasitet ndaj informacioneve të rreme, shpërndarjes së urrejtjes dhe influencimit të zgjedhjeve. /Lajmi.net/

Tjera nga rubrika

Nëse do të kishit blerë Bitcoin për $1,000 para 10 vitesh, sa para do të kishit sot?

Teleteksti

​Volkswagen ID.4, vetura më e shitur elektrike për muajin prill në Norvegji

Teleteksti

​Trump dënon vendimin e Facebook për suspendimin e llogarisë së tij në rrjetin social

Teleteksti

Apple Maps më në fund shënon emrat e qyteteve të Kosovës në gjuhën shqipe

Teleteksti

​Top 10 makinat elektrike më të kërkuara

Teleteksti

​Audi, BMW apo Mercedes – kush është më i mirë?

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë