Teleteksti
Lajme

Veteranët e Drenasit: Mos na përcillni sepse ne nuk fshihemi

veteranet-e-drenasit:-mos-na-percillni-sepse-ne-nuk-fshihemi

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Drenas ka reaguar lidhur me siç thonë “përcjelljet që po iu bëhet përfaqësuesve të OVL-UÇK-së nga individ të panjohur.

“Për luftën e pastër që ka zhvilluar Ushtria Çlirimtare e Kosovës tashmë dihet. Ne asnjëherë nuk jemi fshehur, dhe as tash nuk do të fshihemi, janë të tjerë ata që duhet të fshihen sepse një ditë do t’i mallkoj historia”.

“Ne kemi dalur faqebardh në luftë, jemi faqebardhë në paqe, e ato çfarë duhet i kemi deklaruar.
Ne,do të qendrojmë të pa lëkundur në kauzen tonë për të zbardhur të vërtetën për luftën e UÇK-së. Prandaj mos na percjellni sepse ne nuk fshihemi, nuk kemi për çfarë!”, thuhet në reagimin e veteranëve.

Tjera nga rubrika

Ministri i Brendshëm disa orë para aksionit në Karaçevë: Kurti e pengoi aksionin në Karaçevë

Teleteksti.com

Cili ishte reagimi i Presidentit Thaҫi për aksionin e Njësisë Speciale të Kosovës në Karaçevë?

Teleteksti.com

Përfundon aksioni i Njësisë Speciale në Karaçevë, 17 policë të prangosur

Teleteksti.com

Pas aksionit të Njësisë Speciale në Karaçevë, Agim Veliut i jepet ky epitet

Teleteksti.com

Kryetari i Kamenicës në vendin e ngjarjes gjatë aksionit të Policisë në Karaçevë

Teleteksti.com

Rrahje mes disa personave në kryeqytet, dalin pamje nga vendi i ngjarjes

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë