Teleteksti
Lajme

Vjen rrëfimi i ish-zëvendësministres që po lufton me koronavirusin

vjen-rrefimi-i-ish-zevendesministres-qe-po-lufton-me-koronavirusin

Ka folur ish-zëvendësministrja që po lufton me koronavirusin.

Ish-zëvendësministrja Rejhan Vuniqi përmes një shkrimi në Facebook ka bërë të ditur se është infektuar me COVID 19.

Vuniqi në Facebook ka shkruar se po ndien dhimbje të forta në të gjithë trupin.

Ajo ka porositur qytetarët që të mbajnë maskat tërë kohën.

Loading...

“Unë vetëm deshta të përqoj një mesazh tek të gjithë ju që ende nuk jeni prekur nga ky virus dhe keni fatin të jeni të shëndoshë. Përveq, që kurrë mos i largoni maskat nga fytura kur të jeni jashtë, dezinfektoni duart sa herë që të keni kontakt me dikë dhe më e rëndësishmja, rrini sa më shumë në distancë me njerëzit që i takoni. Njerëzit asimptomatik dhe ata që hezitojnë të bëjnë testin edhe pse kanë simptoma, janë rreziku më i madh. Prandaj distanca fizike është shumë me rëndësi.

Në momentin që keni qoftë simptomën më të lehtë, bëjeni testin dhe nëse jeni pozitiv, izolohuni sepse vetëm në këtë mënyrë e izoloni edhe virusin dhe nuk e bartni tek të tjerët”, ka shkruar ajo.

Tjera nga rubrika

Ngjarje e rëndë në Lipjan, intervenon Policia

Teleteksti.com

Prishtina me më së shumti raste me koronaviris, ja ҫfarë thotë Drejtori i Shëndetësisë

Teleteksti.com

Kryetari i Prizrenit flet për gjendjen me koronavirus në komunën e tij, kritikon masat e qeverisë

Teleteksti.com

Pesë persona të lënduar nga një aksident trafiku në Istog

Teleteksti.com

Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës: Zgjedhjet nuk i ka fituar Bulliqi, i fitoi Albini

Teleteksti.com

Përkeqësohet situata, mbi 1 mijë pacientë me Covid-19 të hospitalizuar në spitalet e Kosovës

Teleteksti.com
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë