Teleteksti
Sport

“Zonja e vjetër” pëson “atak në zemër”, Porto më një lojtar më pak kualifikohet

“zonja-e-vjeter”-peson-“atak-ne-zemer”,-porto-me-nje-lojtar-me-pak-kualifikohet

Juventusi bashkë me Cristiano Ronaldon janë eliminuar nga Liga e Kampionëve. Porto ka arritur të shënojë golat e shumë kërkuar si mysafirë që pavarësisht humbjes 3-2 në Torino dhe rezultatit të përgjithshëm 4-4, arriti të eliminojë Juventusin dhe të kualifikohet në çerekfinale.

Përfundon aventura e Juventusit për këtë vit në Ligën e Kampionëve.

Zonja e Vjetër është eliminuar nga Porto në 1/8 e finales.

Juve duhej të përmbyste gjithçka në Torino dhe pas 90 minutave lojë, dhe me një lojtar më shumë në fushë, arriti ta bëjë këtë duke fituar kohën e rregullt me rezultatin 2-1, për ta dërguar sfidën në vazhdime.

Loading...

The post “Zonja e vjetër” pëson “atak në zemër”, Porto më një lojtar më pak kualifikohet appeared first on Ballkani.info.

Tjera nga rubrika

A do ta arrijnë gjermanët përmbysjen e madhe – publikohen formacionet PSG-Bayern

Teleteksti

Dënohet gjyqtari që nuk e pranoi golin e rregullt të Ronaldos ndaj Serbisë

Teleteksti

Chelsea-Porto, formacionet e mundshme

Teleteksti

E jashtëzakonshme, Luka Donçiq ka aftësi edhe për futboll

Teleteksti

Ndeshje spektakolare, Sevilla triumfon ndaj Celtas

Teleteksti

Kombëtarja U17 arrin në Sofje

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë