Teleteksti
Sport

Zyrtare: Agim Ademi nuk është më nënkryetar i KOK-ut

zyrtare:-agim-ademi-nuk-eshte-me-nenkryetar-i-kok-ut

sinjali fb

Sinjali.com


25 Mars 2021 23:19

Pasi u zgjodh Ismet Krasniqi kryetar i Komitetit Olimpik të Kosovës, janë zgjedhur edhe nënkryetarët e KOK-ut, transmeton Sinjali Sport.

Gazmend Maxhuni është
zgjedhur me 58 vota, Milaim Kelmendi me 49 vota, Eugen Saraqini me 38 vota dhe
Mimoza Shokdra Bislimi me 38 vota.

Loading...

Postin e nënkryetarit nuk do ta ushtrojë më kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Ademi këtë post e mbante nga viti 2018. I pari i FFK-së ishte sot prezent në Asamblenë zgjedhore për të hedhur votën e tij për kryetar të KOK-ut, së bashku me nënkryetarin, Bakir Burri, shkruan Insporti.

Ismet Krasniqi mposhti
Besim Hasanin dhe Linda Shalën që ishin në garë për kryetar të Komitetit
Olimpik të Kosovës.

Krasniqi mori 53 vota
nga 105 delegatë që ishin në sallë të pranishëm, duke e lënë prapa Hasanin me
dhjetë vota (43), ndëras Linda Shala mori vetëm 11 vota.

Besim Hasani qëndroi 25 vjet si president i KOK-ut. /Gazeta Sinjali Sporti/

Tjera nga rubrika

Challandes: Daku mund t’i jepet mundësia në qershor

Teleteksti

Turqi – futbollistët ndalin lojën, bëjnë iftar e më pas e vazhdojnë

Teleteksti

A do ta arrijnë gjermanët përmbysjen e madhe – publikohen formacionet PSG-Bayern

Teleteksti

Dënohet gjyqtari që nuk e pranoi golin e rregullt të Ronaldos ndaj Serbisë

Teleteksti

Chelsea-Porto, formacionet e mundshme

Teleteksti

E jashtëzakonshme, Luka Donçiq ka aftësi edhe për futboll

Teleteksti
Agjencia e lajmeve "TELETEKSTI"
www.teleteksti.com - adresa e saktë